Home Hegeman+ Over Hegeman Beton- en Industriebouw Nieuws Projecten Werken bij Contact
  • Infrabouw
  • Parkeergarages
  • Waterzuivering
  • Milieu
  • Spoorwegstations
  • Sport & recreatie
  • Renovatie & uitbreiding
Nijverdal - Combiplan (N35 & spoor)

Plaats: Nijverdal
Opdrachtgever:           Rijkswaterstaat




CombiplanIn november 2007 heeft Rijkswaterstaat opdracht verstrekt aan Combinatie Leo ten Brinke voor het Design & Construct project Combiplan Nijverdal. Combinatie Leo ten Brinke is een samenwerking tussen Volker Wessels en Hegeman Beton- en Industriebouw.

Leo ten Brinke was jaren geleden één van de eerste initiatiefnemers voor het plan om het centrum van Nijverdal te ontlasten door het auto- en treinverkeer door een tunnel te leiden.

In Nijverdal wordt de as van rijksweg 35 over een lengte van 6 kilometer naar het noorden verschoven. Het combiplan bestaat uit de aanleg van deze omleiding waarbij in Nijverdal een gecombineerde tunnel voor het wegverkeer en het spoorverkeer zal worden gerealiseerd ter plaatse van de bestaande spoorlijn. Een dergelijke combitunnel is uniek in Nederland.

Het Combiplan Nijverdal is een Design & Construct project waarbij Combinatie Leo ten Brinke het ontwerp, de realisatie en het onderhoud verzorgt van diverse civiele kunstwerken, wegenbouw met kruisende infra, dienstengebouwen, tunneltechnische installaties en diverse geluidsschermen. Bijkomende taken zijn de coördinatie van de verlegging van kabels en leidingen en het verzorgen van het integrale omgevings-, project- en risicomanagement. Tevens heeft de Combinatie Leo ten Brinke in februari 2009 de aanvullende opdracht verkregen voor het ontwerp en de realisatie van een nieuw NS-station in het verdiepte open deel van het tracé.

In juni 2009 is gestart met de bouw van de eerste spoorviaducten en in juni 2010 met de bouw van de gecombineerde spoor- en wegtunnel. Het gehele project zal 2013 worden opgeleverd.

combiplan tunnel onder

Het project betreft:

  • Aanleg van RW35 over het verlegde tracé met aansluitingen
  • Verdiepte (openbak) constructie
  • Gecombineerde tunnelconstructie (500 meter) voor het spoor en de weg met twee toeritconstructies
  • Inpassing kruisende infrastructuur
  • 2 spoorwegbruggen en 2 rijkswegbruggen over de Regge en de nog aan te leggen Nevengeul
  • Viaduct ter plaatse van de Kruidenlaan
  • Viaduct ter plaatse van de G. v.d. Muelenweg over de open tunnelbak
  • Voetgangers- en fietstunnel ter plaatse van de Kruidenlaan
  • 2 dienstgebouwen
  • Tunneltechnische installaties
  • Landschappelijke inpassing
  • Sloop van het oude spoor en de spoorwegbrug
  • Geluidsschermen
  • Onderhoud gedurende 3 jaren


Kijk ook naar: volgelvlucht vanaf de Regge naar het oostelijk eindpunt.

Voor meer informatie kijk op de website van Tunnelplan Nijverdal