| Project: |
Liften Station Almelo |
| Plaats: |
Almelo |
| Opdrachtgever: |
ProRail |
| Bouwjaar: |
2007 - 2008 |
Om het NS-station in Almelo toegankelijker te maken voor ouderen, mindervaliden en reizigers met veel bagage is het voorzien van een drietal liften. Deze liften zijn gerealiseerd aan de achterzijde van het station (lift 3), in het midden van de tunnel (lift 2) en aan de voorzijde van het station (lift 1).
Dit Design & Construct werk is in opdracht van ProRail Regio Noord-Oost uitgevoerd, waarbij de opdrachtgever geassisteerd werd door Movares Nederland B.V. De ontwerpwerkzaamheden maakten onderdeel uit van de opdracht. Het project bevatte een aantal complexe factoren, namelijk:
In maart 2007 zijn de werkzaamheden op de bouwlocatie gestart en in juni 2007 heeft een 52-urige buitendienststelling plaatsgevonden waarbij de bouwkuip op het middenperron is aangebracht. Om minimale overlast voor de reizigers te veroorzaken zijn tijdens de uitvoering diverse voorzieningen getroffen. Zo is een voetgangerspassage over de bouwkuip op het middenperron aangebracht en is in de tunnel voor afscherming gezorgd door stofschotten te plaatsen. De slechte toegankelijkheid van de bouwlocaties en de kleine beschikbare werkterreinen hebben dit werk tot een logistiek hoogstandje gemaakt. De oplevering heeft mei 2008 plaatsgevonden.
'Een lastige klus, door de vakmensen van Hegeman op prima wijze voor elkaar gemaakt' aldus de heer ir. A.H. Maijers, projectmanager ProRail.
|